ایران و ترکیه کمیته ای مشترک در زمینه بازار برق تشکیل می دهند

میزان تلفات بافق به ۵٫۶ درصد رسید
آذر ۲۸, ۱۳۹۷
به منظور بازديد اتاق احتراق (‍‍‍CI)، واحد G14 نيروگاه قم به مدت ۱۰ روز از شبكه سراسري برق خارج شد
دی ۱, ۱۳۹۷

ایران و ترکیه کمیته ای مشترک در زمینه بازار برق تشکیل می دهند

وزیر نیرو از توافق ایران و ترکیه برای تشکیل کمیته مشترک همکاری در زمینه تولید و انتقال برق، نیروگاه‌های تجدیدپذیر و بازار برق منطقه‌ای خبر داد و گفت: برنامه ترکیه برای افزایش تبادل برق بین دو کشور با احداث خط ۴۵۰ مگاواتی عملیاتی خواهد شد.

 رضا اردکانیان که همراه با یک هیات عالی رتبه به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان برای برگزاری پنجمین نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی ایران و ترکیه وارد آنکار شده است، با فاتح دونمز، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه نشستی دوجانبه برگزار کرد.
وزیر نیرو در حاشیه این نشست با اشاره به توافق دو طرف برای تشکیل کمیته مشترک همکاری در زمینه تولید و انتقال برق، نیروگاه‌های تجدیدپذیر و بازار برق منطقه‌ای تحت پوشش اکو، گفت: برنامه ترکیه برای افزایش تبادل الکتریسته بین دو کشور با احداث خط ۴۵۰ مگاواتی عملیاتی خواهد شد.
وزیر نیرو در حاشیه دیدار با وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه، گفت: ترکیه درصدد افزایش امکان تبادل الکتریسته از ۶۰۰ مگاوات فعلی به هزار و ۵۰ مگاوات تا سال ۲۰۲۰ است.
وی تاکید کرد: متن یادداشت تفاهم لازم در این زمینه در آینده نزدیک بین دو طرف به امضا خواهد رسید و جلسه آن نیز در تهران و یا آنکارا برگزار خواهد شد.
منبع: برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *