بازدید کمیسیون انرژی مجلس از نیروگاه ها و پالایشگاه های بهبهان /تکمیل فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان در انتظار تامین مالی

شرایط عمومی سپرده‌گذاری جهت صدور ضمانت‌نامه‌های ارزی صادرات خدمات فنی و مهندسی
دی ۳, ۱۳۹۷
بوشینگ های غیر سرامیکی در مناطق آلوده و زلزله خیز
دی ۴, ۱۳۹۷

بازدید کمیسیون انرژی مجلس از نیروگاه ها و پالایشگاه های بهبهان /تکمیل فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان در انتظار تامین مالی

فصل اقتصاد – نمایندگان کمیسیون انرژی از نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان بازدید کرده و در جریان کم و کیف پیشرفت این نیروگاه و مشکلات پیش رو قرار گرفتند.

به گزارش فصل اقتصاد ، نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس طی سفر دو روزه خود به استان خوزستان از برخی پالایشگاه ها، نیروگاه ها و شرکت های پتروشیمی این استان بازدید کردند.
بنابر این گزارش فریدون حسنوند ، جلال میرزایی ، علی بختیار ، سکینه الماسی ، عدل هاشمی پور ، علی عسگر ظاهری عبده وند ، سلام امینی ، محمد خالدی سردشتی ، اسد الله قره خانی آلوستانی ، حبیب الله کشت زر و غلامرضا شرفی از جمله نمایندگان حاضر در این سفر دو روزه به استان خوزستان هستند.
ظرفیت تولید ۹۸۴ مگاوات در نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان
این گزارش می افزاید: نمایندگان حاضر در این سفر ابتدا از نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی شهر بهبهان (کیلومتر ۲۰ جاده بهبهان- رامهرمز) با ظرفیت تولید ۹۸۴ مگاوات، شامل ۴ واحد گازی ۱۶۶ مگاواتی و ۲ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی بازدید کردند که تاکنون نیمی از آن شامل فاز یک این نیروگاه و دارای ۲ توربین گازی به بهره برداری رسیده است.
راندمان نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان نسبت به دیگر نیروگاه های مپنا ارتقاء یافته است
طبق گزارش ارائه شده توسط مسئولان و مدیران این نیروگاه طی بازدید، راندمان نیروگاه فوق نسبت به نیروگاه های موجود ساخت شرکت مپنا ارتقاء یافته است. این در حالی است که ۶۵ درصد پروژه نیروگاه بهبهان توسط شرکت سرمایه گذاری غدیر و مابقی از سوی مپنا اجرا شده است.
نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی بهبهان با کمتر از ۱۰۰ نیرو اداره می شود
همچنین طبق گزارش ها فاز یک نیروگاه تکمیل و فاز دو نیاز به تزریق و تامین مالی دارد، تصفیه خانه این نیروگاه نیز نصف تصفیه خانه نیروگاه شهر گناوه مصرف آب دارد و هدررفت آبی در آن صورت نمی گیرد، ضمن آنکه این نیروگاه خصوصی با حدود ۱۰۰ نیرو اداره می شود اما به گفته نمایندگان و مسئولان حاضر مشابه چنین نیروگاهی در بخش دولتی با چند برابر این تعداد نیرو اداره می شود./
تی نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *